Internet & Automatizace

Schopní lidé z regionu

fiMon wifi

Připojení pro ISP a spolky

Řešeno individuálně. Páteř na optickém okruhu. Možná záloha v řádu 100x Mbit. Kontaktujte nás

Připojení k internetu

OD 1.7.2022 již nesjednáváme nové smlouvy v rámci "Poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací". Naše služby zůstanou jen velkoobchodní, případně individuální pro podnikatele. Pro služby koncového zákazníka doporučujeme firmu Morkovsko IT.
Stávající smlouvy budou v rámci platných podmínek ukončeny.

Připojení bezdrátů

Wifi připojení (připjení bezdrátem) je nejekonomičtější varianta. Pokrýváme celou obec Morkovice-Slížany, částečně Tetětice a Počenice. V těchto lokalitách máme celou řadu vysílačů na různých místech tak, abychom co nejvíce zkrátili potřebné spoje od klientů.

Připojení optika

Postupně budujeme v obci Morkovice-Slížany plně optickou síť. Jde o čistě optickou přípojjku až do domu = žádné rušení, stabilní technická kvalita, vysoké rychlosti. Veškerá infrastruktura je v zemi = jediné dlouhodobé optické řešení. Využíváme technologii GPON.

Servis

Servis je prováděn přímo lidmi z regionu. Podporujeme tak uplatnění a praxi místních lidí a umožňujeme jim pracovat s moderními technologiemi.

Ceník - pozor od 1.7.2022 služba "Poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací" již není nabízena a je v ceníku jen historicky až do ukončení smluv s touto službou.

Ceník tarifů a souvisejících prací: PDF
Podmínky poskytování služeb přístupu k internetu účinné k 1.1.2021: PDF

Zákonné informace

V souladu s § 73 zákona č. 127/2005 Sb. o elektronickýh komunikacích:

  • Wireless LAN 2,4 GHz (IEEE 802.11b/g/n; Frekvence: 2.400-2.483,5GHz; Modulace:DSSS, OFDM)
  • Wireless LAN 5 GHz (IEEE 802.11a/n/ac; Frekvence: 5.500-5.700GHz DFS; Modulace:OFDM)
  • Metalický Ethernet 100Base-TX/1000Base-T (IEEE 802.3u/ab; RJ-45; UTP/FTP 5e/6)
  • Optický Ethernet 1000Base-LX (IEEE 802.3z; E2000/APC/SC/PC/LC/PC;optické vlákno)
  • Podrobnější specifikace: Typy rozhraní

Koncová zařízení & antény

Koncové zařízení u zákazníka vybíráme ze zařízení s nejmodernějšími technologiemi. Používáme bezdrátová klientská zařízení od firmy UBNT. Jsou to moderní jednotky, které integrují radiovou jednotku a anténu do jednoho celku. Jsme schopni použít zařízení zákazníka, případně dodat odpovídající zařízení dle aktuální nabídky. Informujte se prosím emailem.
Při přechodu klientů k naší společnosti se vždycky snažíme v maximální míře využívat stávající rozvody, připadně jednotky. Je to individuální, technik na místě posoudí. Nejběžněji používaná zařízení jsou například: NanoBeam M5-16, PowerBeam M5-300, PowerBeam 5AC-300-ISO

Koncová zařízení pro optiku

Optický kabel v bytě se zakončuje zásuvkou a propojí se s koncovým zařízením. My používáme zařízení od firmy Huawey a to buď jen převodník, nebo převodník i s wifi routerem.

Dokumenty